83 Gutimacci PES 2010
| Name | Gutimacci |
|---|---|
| ID | 95928 |
| Real ID | 30392 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 13 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
86
Attack
38
Defence
85
Body Balance
80
Stamina
83
Top Speed
82
Acceleration
82
Response
78
Agility
83
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
86
Shot Accuracy
80
Shot Power
87
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
61
Swerve
80
Header
80
Jump
80
Technique
83
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition
Skills
- S04 PK Taker
- S14 Quick Turn
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Scoring
| Name | Gutimacci |
|---|---|
| ID | 95928 |
| Real ID | 30392 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 13 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
