73 Hadji PES 2008
| Name | Hadji |
|---|---|
| Full Name | Youssouf Hadji |
| ID | 7704 |
| Nationality | Morocco |
| Club | A.S. Nancy Lorraine |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
36
Defence
71
Body Balance
82
Stamina
80
Top Speed
84
Acceleration
80
Response
80
Agility
80
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
79
Shot Power
73
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
75
Swerve
67
Header
84
Jump
85
Technique
80
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
77
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- Playmaking
- Scoring
- Shooting from Distance
- Sliding Tackle
| Name | Hadji |
|---|---|
| Full Name | Youssouf Hadji |
| ID | 7704 |
| Nationality | Morocco |
| Club | A.S. Nancy Lorraine |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 15 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
