74 Hadji PES 2010
| Name | Hadji |
|---|---|
| Full Name | Youssouf Hadji |
| ID | 7704 |
| Nationality | Morocco |
| Club | AS Nancy Lorraine |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
45
Defence
80
Body Balance
85
Stamina
80
Top Speed
83
Acceleration
80
Response
79
Agility
80
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
78
Shot Power
75
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
75
Swerve
78
Header
84
Jump
80
Technique
82
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
77
Team Work
7
Condition
Skills
- S01 Reaction
- S08 Slide Tackle
- S17 Elastico
| Name | Hadji |
|---|---|
| Full Name | Youssouf Hadji |
| ID | 7704 |
| Nationality | Morocco |
| Club | AS Nancy Lorraine |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 15 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
