67 Hazard PES 2009
| Name | Hazard |
|---|---|
| Full Name | Eden Hazard |
| ID | 36998 |
| Nationality | Belgium |
| Club | LOSC Lille Métropole |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 62kg |
| Shirt Number | 26 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
39
Defence
67
Body Balance
69
Stamina
78
Top Speed
75
Acceleration
82
Response
83
Agility
75
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
71
Shot Power
67
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
64
Swerve
68
Header
71
Jump
78
Technique
75
Aggression
61
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Hazard |
|---|---|
| Full Name | Eden Hazard |
| ID | 36998 |
| Nationality | Belgium |
| Club | LOSC Lille Métropole |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 62kg |
| Shirt Number | 26 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
