75 Hazard PES 2010
| Name | Hazard |
|---|---|
| Full Name | Eden Hazard |
| ID | 36998 |
| Nationality | Belgium |
| Club | LOSC Lille Métropole |
| National Team | Belgium |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 26 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
39
Defence
69
Body Balance
76
Stamina
78
Top Speed
84
Acceleration
82
Response
85
Agility
84
Dribble Accuracy
84
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
79
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
71
Shot Power
72
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
75
Swerve
68
Header
71
Jump
80
Technique
85
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
3
Condition
Skills
- Dribbling
- Positioning
| Name | Hazard |
|---|---|
| Full Name | Eden Hazard |
| ID | 36998 |
| Nationality | Belgium |
| Club | LOSC Lille Métropole |
| National Team | Belgium |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 26 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

