75 Hitmacher PES 2008
| Name | Hitmacher |
|---|---|
| ID | 68523 |
| Real ID | 2987 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Germany |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
66
Defence
78
Body Balance
82
Stamina
86
Top Speed
76
Acceleration
80
Response
76
Agility
73
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
78
Shot Accuracy
87
Shot Power
72
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
78
Swerve
69
Header
78
Jump
80
Technique
63
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
- Shooting from Distance
- Centre
| Name | Hitmacher |
|---|---|
| ID | 68523 |
| Real ID | 2987 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Germany |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
