73 Hubelmeis (M. Hummels) PES 2010
| Name | Hubelmeis |
|---|---|
| Real Name | M. Hummels |
| Full Name | Mats Hummels |
| ID | 102305 |
| Real ID | 36769 |
| Nationality | Germany |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 88kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
55
Attack
76
Defence
84
Body Balance
75
Stamina
72
Top Speed
66
Acceleration
73
Response
66
Agility
67
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
75
Shot Power
58
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
54
Swerve
82
Header
75
Jump
67
Technique
60
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Hubelmeis |
|---|---|
| Real Name | M. Hummels |
| Full Name | Mats Hummels |
| ID | 102305 |
| Real ID | 36769 |
| Nationality | Germany |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 88kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
