66 Hummels PES 2008
| Name | Hummels |
|---|---|
| Full Name | Mats Hummels |
| ID | 36769 |
| Nationality | Germany |
| Club | Bayern Munich |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 88kg |
| Shirt Number | 32 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
53
Attack
68
Defence
83
Body Balance
70
Stamina
74
Top Speed
66
Acceleration
67
Response
65
Agility
67
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
75
Shot Power
58
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
54
Swerve
79
Header
73
Jump
67
Technique
60
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Hummels |
|---|---|
| Full Name | Mats Hummels |
| ID | 36769 |
| Nationality | Germany |
| Club | Bayern Munich |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 88kg |
| Shirt Number | 32 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
