77 Hulk PES 2009
| Name | Hulk |
|---|---|
| ID | 15038 |
| Nationality | Brazil |
| Club | FC Porto |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 12 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
35
Defence
84
Body Balance
80
Stamina
87
Top Speed
82
Acceleration
73
Response
80
Agility
82
Dribble Accuracy
86
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
87
Shot Power
73
Shot Technique
79
Free Kick Accuracy
75
Swerve
70
Header
74
Jump
79
Technique
88
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
- Shooting from Distance
- Outside of the Boot
| Name | Hulk |
|---|---|
| ID | 15038 |
| Nationality | Brazil |
| Club | FC Porto |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 12 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
