80 Hulk PES 2010
| Name | Hulk |
|---|---|
| ID | 15038 |
| Nationality | Brazil |
| Club | FC Porto |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 12 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
35
Defence
86
Body Balance
78
Stamina
88
Top Speed
88
Acceleration
76
Response
83
Agility
86
Dribble Accuracy
88
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
90
Shot Power
73
Shot Technique
82
Free Kick Accuracy
70
Swerve
70
Header
74
Jump
79
Technique
88
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- S16 One-Footed Roulette
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Scoring
- Shooting from Distance
| Name | Hulk |
|---|---|
| ID | 15038 |
| Nationality | Brazil |
| Club | FC Porto |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 12 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
