87 Huno Sametz (Hugo Sánchez) PES 2008
| Name | Huno Sametz |
|---|---|
| Real Name | Hugo Sánchez |
| ID | 68743 |
| Real ID | 3207 |
| Nationality | Mexico |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
94
Attack
30
Defence
70
Body Balance
93
Stamina
75
Top Speed
95
Acceleration
96
Response
95
Agility
88
Dribble Accuracy
90
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
82
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
95
Shot Accuracy
82
Shot Power
96
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
80
Swerve
83
Header
86
Jump
91
Technique
97
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Positioning
- Scoring
- Centre
- One-Touch Pass
| Name | Huno Sametz |
|---|---|
| Real Name | Hugo Sánchez |
| ID | 68743 |
| Real ID | 3207 |
| Nationality | Mexico |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 10 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
