88 Huno Sametz (Hugo Sánchez) PES 2009
| Name | Huno Sametz |
|---|---|
| Real Name | Hugo Sánchez |
| ID | 68743 |
| Real ID | 3207 |
| Nationality | Mexico |
| Club | Morocco |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 869 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
94
Attack
30
Defence
70
Body Balance
76
Stamina
85
Top Speed
88
Acceleration
96
Response
85
Agility
78
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
95
Shot Accuracy
87
Shot Power
96
Shot Technique
82
Free Kick Accuracy
85
Swerve
88
Header
96
Jump
88
Technique
97
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
- Centre
- One-Touch Pass
- Outside of the Boot
| Name | Huno Sametz |
|---|---|
| Real Name | Hugo Sánchez |
| ID | 68743 |
| Real ID | 3207 |
| Nationality | Mexico |
| Club | Morocco |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 869 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
