78 Huntelaar PES 2008
| Name | Huntelaar |
|---|---|
| Full Name | Klaas-Jan Huntelaar |
| ID | 8421 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Ajax |
| National Team | Netherlands |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
85
Attack
40
Defence
84
Body Balance
76
Stamina
80
Top Speed
75
Acceleration
80
Response
75
Agility
71
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
86
Shot Accuracy
79
Shot Power
85
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
65
Swerve
85
Header
77
Jump
82
Technique
84
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
77
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
- 1-on-1 Scoring
- Post Player
- Centre
| Name | Huntelaar |
|---|---|
| Full Name | Klaas-Jan Huntelaar |
| ID | 8421 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Ajax |
| National Team | Netherlands |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

