77 Huntelaar PES 2010
| Name | Huntelaar |
|---|---|
| Full Name | Klaas-Jan Huntelaar |
| ID | 8421 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | A.C. Milan |
| National Team | Netherlands |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
85
Attack
40
Defence
84
Body Balance
78
Stamina
76
Top Speed
75
Acceleration
85
Response
75
Agility
73
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
85
Shot Accuracy
78
Shot Power
88
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
67
Swerve
86
Header
77
Jump
78
Technique
85
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
77
Team Work
6
Condition
Skills
- P21 Fox in the Box
- Scoring
- Post Player
- Centre
| Name | Huntelaar |
|---|---|
| Full Name | Klaas-Jan Huntelaar |
| ID | 8421 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | A.C. Milan |
| National Team | Netherlands |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

