70 Isla PES 2010
| Name | Isla |
|---|---|
| Full Name | Mauricio Isla |
| ID | 37337 |
| Nationality | Chile |
| Club | Udinese Calcio |
| National Team | Chile |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
68
Defence
74
Body Balance
81
Stamina
75
Top Speed
76
Acceleration
81
Response
78
Agility
76
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
77
Shot Power
65
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
70
Swerve
70
Header
76
Jump
80
Technique
65
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
81
Team Work
6
Condition
Skills
- S09 Covering
| Name | Isla |
|---|---|
| Full Name | Mauricio Isla |
| ID | 37337 |
| Nationality | Chile |
| Club | Udinese Calcio |
| National Team | Chile |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 3 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

