88 Islero (Hierro) PES 2008
| Name | Islero |
|---|---|
| Real Name | Hierro |
| ID | 66389 |
| Real ID | 853 |
| Nationality | Spain |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
88
Defence
90
Body Balance
76
Stamina
85
Top Speed
73
Acceleration
84
Response
75
Agility
80
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
82
Short Pass Accuracy
84
Short Pass Speed
88
Long Pass Accuracy
83
Long Pass Speed
85
Shot Accuracy
89
Shot Power
86
Shot Technique
86
Free Kick Accuracy
84
Swerve
85
Header
82
Jump
80
Technique
75
Aggression
91
Mentality
50
GK Skills
86
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Centre
- Penalties
- Defensive Control
| Name | Islero |
|---|---|
| Real Name | Hierro |
| ID | 66389 |
| Real ID | 853 |
| Nationality | Spain |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 2 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
