93 Islero (Hierro) PES 2010
| Name | Islero |
|---|---|
| Real Name | Hierro |
| ID | 66389 |
| Real ID | 853 |
| Nationality | Spain |
| Club | Masterleague Hide5 |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
87
Defence
87
Body Balance
84
Stamina
76
Top Speed
73
Acceleration
84
Response
75
Agility
84
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
87
Short Pass Accuracy
84
Short Pass Speed
92
Long Pass Accuracy
85
Long Pass Speed
85
Shot Accuracy
87
Shot Power
86
Shot Technique
86
Free Kick Accuracy
84
Swerve
85
Header
82
Jump
85
Technique
75
Aggression
91
Mentality
50
GK Skills
86
Team Work
7
Condition
Skills
- S04 PK Taker
- S10 DF Leader
- Centre
| Name | Islero |
|---|---|
| Real Name | Hierro |
| ID | 66389 |
| Real ID | 853 |
| Nationality | Spain |
| Club | Masterleague Hide5 |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 2 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
