68 J. Santana PES 2008
| Name | J. Santana |
|---|---|
| Full Name | Jonathan Santana |
| ID | 32727 |
| Nationality | Paraguay |
| Club | Free Agent |
| National Team | Paraguay |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
70
Defence
76
Body Balance
77
Stamina
82
Top Speed
77
Acceleration
78
Response
76
Agility
72
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
79
Shot Power
65
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
76
Swerve
72
Header
78
Jump
74
Technique
62
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
77
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | J. Santana |
|---|---|
| Full Name | Jonathan Santana |
| ID | 32727 |
| Nationality | Paraguay |
| Club | Free Agent |
| National Team | Paraguay |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 80kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
