65 J. Santana PES 2010
| Name | J. Santana |
|---|---|
| Full Name | Jonathan Santana |
| ID | 32727 |
| Nationality | Paraguay |
| Club | Free Agent |
| National Team | Paraguay |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
70
Defence
76
Body Balance
81
Stamina
76
Top Speed
75
Acceleration
78
Response
74
Agility
73
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
79
Shot Power
65
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
76
Swerve
72
Header
77
Jump
76
Technique
64
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | J. Santana |
|---|---|
| Full Name | Jonathan Santana |
| ID | 32727 |
| Nationality | Paraguay |
| Club | Free Agent |
| National Team | Paraguay |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 80kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
