69 Jagielka PES 2010
| Name | Jagielka |
|---|---|
| Full Name | Phil Jagielka |
| ID | 34657 |
| Nationality | England |
| Club | Merseyside Blue |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
83
Defence
82
Body Balance
83
Stamina
74
Top Speed
77
Acceleration
80
Response
71
Agility
72
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
75
Shot Power
63
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
70
Swerve
77
Header
80
Jump
74
Technique
68
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
7
Condition
Skills
- S07 Man Marking
- S08 Slide Tackle
- Centre
| Name | Jagielka |
|---|---|
| Full Name | Phil Jagielka |
| ID | 34657 |
| Nationality | England |
| Club | Merseyside Blue |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 6 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
