71 Jallet PES 2008
| Name | Jallet |
|---|---|
| Full Name | Christophe Jallet |
| ID | 34750 |
| Nationality | France |
| Club | FC Lorient |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
65
Defence
78
Body Balance
78
Stamina
82
Top Speed
73
Acceleration
70
Response
74
Agility
72
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
84
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
76
Shot Power
60
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
80
Swerve
68
Header
74
Jump
74
Technique
60
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Jallet |
|---|---|
| Full Name | Christophe Jallet |
| ID | 34750 |
| Nationality | France |
| Club | FC Lorient |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 24 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
