74 Jallet PES 2010
| Name | Jallet |
|---|---|
| Full Name | Christophe Jallet |
| ID | 34750 |
| Nationality | France |
| Club | Paris Saint-Germain |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 26 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
62
Defence
73
Body Balance
82
Stamina
75
Top Speed
73
Acceleration
74
Response
74
Agility
80
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
84
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
75
Shot Power
60
Shot Technique
83
Free Kick Accuracy
82
Swerve
68
Header
74
Jump
77
Technique
70
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
5
Condition
Skills
- Side
| Name | Jallet |
|---|---|
| Full Name | Christophe Jallet |
| ID | 34750 |
| Nationality | France |
| Club | Paris Saint-Germain |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 26 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
