77 Jarosík PES 2008
| Name | Jarosík |
|---|---|
| Full Name | Jiří Jarošík |
| ID | 998 |
| Nationality | Czech Republic |
| Club | Celtic |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 194cm |
| Weight | 87kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
69
Defence
87
Body Balance
75
Stamina
82
Top Speed
70
Acceleration
74
Response
68
Agility
75
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
79
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
86
Shot Power
67
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
80
Swerve
75
Header
73
Jump
84
Technique
70
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Playmaking
- Post Player
- Centre
| Name | Jarosík |
|---|---|
| Full Name | Jiří Jarošík |
| ID | 998 |
| Nationality | Czech Republic |
| Club | Celtic |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 194cm |
| Weight | 87kg |
| Shirt Number | 20 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
