75 Jarosik PES 2010
| Name | Jarosik |
|---|---|
| Full Name | Jiří Jarošík |
| ID | 998 |
| Nationality | Czech Republic |
| Club | Zar Blanco/Azul |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 194cm |
| Weight | 87kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
65
Defence
87
Body Balance
80
Stamina
75
Top Speed
70
Acceleration
74
Response
68
Agility
75
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
79
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
86
Shot Power
67
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
80
Swerve
75
Header
73
Jump
84
Technique
70
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
6
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- Playmaking
- Post Player
- Centre
| Name | Jarosik |
|---|---|
| Full Name | Jiří Jarošík |
| ID | 998 |
| Nationality | Czech Republic |
| Club | Zar Blanco/Azul |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 194cm |
| Weight | 87kg |
| Shirt Number | 21 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
