67 Javi Martínez PES 2008
| Name | Javi Martínez |
|---|---|
| Full Name | Javi Martínez |
| ID | 35108 |
| Nationality | Spain |
| Club | Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
63
Defence
76
Body Balance
73
Stamina
76
Top Speed
70
Acceleration
70
Response
70
Agility
80
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
78
Shot Power
65
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
68
Swerve
66
Header
68
Jump
81
Technique
65
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Shooting from Distance
| Name | Javi Martínez |
|---|---|
| Full Name | Javi Martínez |
| ID | 35108 |
| Nationality | Spain |
| Club | Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 24 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
