73 Javi Martinez PES 2010
| Name | Javi Martinez |
|---|---|
| Full Name | Javi MartÃnez |
| ID | 35108 |
| Nationality | Spain |
| Club | Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
67
Defence
83
Body Balance
83
Stamina
77
Top Speed
75
Acceleration
76
Response
73
Agility
80
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
78
Shot Power
65
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
68
Swerve
76
Header
75
Jump
81
Technique
68
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
5
Condition
Skills
- Shooting from Distance
| Name | Javi Martinez |
|---|---|
| Full Name | Javi MartÃnez |
| ID | 35108 |
| Nationality | Spain |
| Club | Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 24 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
