65 Javier Baraja PES 2008
| Name | Javier Baraja |
|---|---|
| Full Name | Javier Baraja |
| ID | 8333 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Valladolid |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 179cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
65
Defence
78
Body Balance
77
Stamina
76
Top Speed
70
Acceleration
67
Response
69
Agility
66
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
63
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
52
Shot Accuracy
72
Shot Power
52
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
44
Swerve
70
Header
76
Jump
67
Technique
59
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Javier Baraja |
|---|---|
| Full Name | Javier Baraja |
| ID | 8333 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Valladolid |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 179cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 8 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
