67 Javier Baraja PES 2010
| Name | Javier Baraja |
|---|---|
| Full Name | Javier Baraja |
| ID | 8333 |
| Nationality | Spain |
| Club | Valladolid |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
61
Attack
72
Defence
78
Body Balance
74
Stamina
77
Top Speed
70
Acceleration
67
Response
69
Agility
66
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
52
Shot Accuracy
72
Shot Power
52
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
44
Swerve
70
Header
76
Jump
67
Technique
59
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Javier Baraja |
|---|---|
| Full Name | Javier Baraja |
| ID | 8333 |
| Nationality | Spain |
| Club | Valladolid |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 8 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
