85 Jenas PES 2010
| Name | Jenas |
|---|---|
| Full Name | Jermaine Jenas |
| ID | 4600 |
| Nationality | England |
| Club | North East London |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
61
Defence
76
Body Balance
87
Stamina
87
Top Speed
78
Acceleration
75
Response
79
Agility
85
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
83
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
79
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
82
Shot Power
78
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
78
Swerve
65
Header
78
Jump
85
Technique
78
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition
Skills
- S01 Reaction
- Shooting from Distance
| Name | Jenas |
|---|---|
| Full Name | Jermaine Jenas |
| ID | 4600 |
| Nationality | England |
| Club | North East London |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 8 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
