71 Jerg (Jemaâ) PES 2009
| Name | Jerg |
|---|---|
| Real Name | Jemaâ |
| ID | 97928 |
| Real ID | 32392 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
39
Defence
76
Body Balance
78
Stamina
77
Top Speed
79
Acceleration
80
Response
77
Agility
79
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
80
Shot Power
78
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
78
Swerve
78
Header
75
Jump
75
Technique
80
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Jerg |
|---|---|
| Real Name | Jemaâ |
| ID | 97928 |
| Real ID | 32392 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 80kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
