71 Jomaâ PES 2008
| Name | Jomaâ |
|---|---|
| ID | 32392 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Sm Caen |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
39
Defence
75
Body Balance
77
Stamina
80
Top Speed
79
Acceleration
80
Response
77
Agility
79
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
80
Shot Power
78
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
78
Swerve
78
Header
75
Jump
75
Technique
80
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Jomaâ |
|---|---|
| ID | 32392 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Sm Caen |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 21 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
