73 Jetue PES 2008
| Name | Jetue |
|---|---|
| ID | 95926 |
| Real ID | 30390 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 63kg |
| Shirt Number | 29 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
72
Defence
74
Body Balance
76
Stamina
88
Top Speed
79
Acceleration
83
Response
84
Agility
80
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
77
Shot Power
62
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
64
Swerve
73
Header
77
Jump
75
Technique
58
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
83
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Covering
| Name | Jetue |
|---|---|
| ID | 95926 |
| Real ID | 30390 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 63kg |
| Shirt Number | 29 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
