77 Josue PES 2010
| Name | Josue |
|---|---|
| ID | 30390 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | Brazil |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
77
Defence
74
Body Balance
86
Stamina
76
Top Speed
80
Acceleration
85
Response
82
Agility
78
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
77
Shot Power
62
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
64
Swerve
73
Header
77
Jump
75
Technique
60
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
6
Condition
Skills
- S09 Covering
| Name | Josue |
|---|---|
| ID | 30390 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | Brazil |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 73kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
