72 Jo PES 2009
| Name | Jo |
|---|---|
| ID | 33307 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Merseyside Blue |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 189cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
37
Defence
77
Body Balance
72
Stamina
81
Top Speed
76
Acceleration
76
Response
79
Agility
82
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
79
Shot Power
76
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
60
Swerve
72
Header
73
Jump
83
Technique
73
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Post Player
| Name | Jo |
|---|---|
| ID | 33307 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Merseyside Blue |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 189cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
