75 Jo PES 2010
| Name | Jo |
|---|---|
| ID | 33307 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Galatasaray A.S. |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 189cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 32 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
37
Defence
82
Body Balance
77
Stamina
84
Top Speed
80
Acceleration
78
Response
76
Agility
82
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
79
Shot Power
78
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
65
Swerve
75
Header
73
Jump
85
Technique
82
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
- Post Player
- DF Positioning
| Name | Jo |
|---|---|
| ID | 33307 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Galatasaray A.S. |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 189cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 32 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
