85 Joaquin PES 2008
| Name | Joaquin |
|---|---|
| Full Name | Joaquín |
| ID | 3741 |
| Nationality | Spain |
| Club | Valencia CF |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
81
Attack
40
Defence
82
Body Balance
87
Stamina
83
Top Speed
90
Acceleration
76
Response
90
Agility
92
Dribble Accuracy
91
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
79
Shot Accuracy
77
Shot Power
76
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
74
Swerve
75
Header
74
Jump
85
Technique
85
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
| Name | Joaquin |
|---|---|
| Full Name | Joaquín |
| ID | 3741 |
| Nationality | Spain |
| Club | Valencia CF |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
