82 Joaquin PES 2009
| Name | Joaquin |
|---|---|
| Full Name | Joaquín |
| ID | 3741 |
| Nationality | Spain |
| Club | Val Narangja |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
82
Attack
40
Defence
84
Body Balance
75
Stamina
84
Top Speed
88
Acceleration
76
Response
87
Agility
87
Dribble Accuracy
88
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
78
Shot Accuracy
77
Shot Power
76
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
74
Swerve
75
Header
74
Jump
85
Technique
85
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
| Name | Joaquin |
|---|---|
| Full Name | Joaquín |
| ID | 3741 |
| Nationality | Spain |
| Club | Val Narangja |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
