75 Jones PES 2008
| Name | Jones |
|---|---|
| Full Name | Brad Jones |
| ID | 7174 |
| Nationality | Australia |
| Club | Middlesbrough |
| National Team | Australia |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 191cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
75
Defence
84
Body Balance
67
Stamina
58
Top Speed
68
Acceleration
84
Response
72
Agility
52
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
50
Short Pass Accuracy
52
Short Pass Speed
50
Long Pass Accuracy
61
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
80
Shot Power
46
Shot Technique
44
Free Kick Accuracy
40
Swerve
40
Header
84
Jump
46
Technique
60
Aggression
69
Mentality
74
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Jones |
|---|---|
| Full Name | Brad Jones |
| ID | 7174 |
| Nationality | Australia |
| Club | Middlesbrough |
| National Team | Australia |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 191cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 22 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

