74 Jones PES 2010
| Name | Jones |
|---|---|
| Full Name | Brad Jones |
| ID | 7174 |
| Nationality | Australia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Australia |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 191cm |
| Weight | 76kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
75
Defence
85
Body Balance
56
Stamina
71
Top Speed
68
Acceleration
81
Response
68
Agility
52
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
55
Short Pass Accuracy
56
Short Pass Speed
56
Long Pass Accuracy
61
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
80
Shot Power
46
Shot Technique
44
Free Kick Accuracy
40
Swerve
40
Header
84
Jump
50
Technique
60
Aggression
69
Mentality
74
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Jones |
|---|---|
| Full Name | Brad Jones |
| ID | 7174 |
| Nationality | Australia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Australia |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 191cm |
| Weight | 76kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
