69 Juan PES 2009
| Name | Juan |
|---|---|
| ID | 7805 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 81kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
60
Defence
83
Body Balance
76
Stamina
73
Top Speed
72
Acceleration
76
Response
73
Agility
76
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
73
Shot Power
66
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
81
Swerve
70
Header
72
Jump
78
Technique
65
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
61
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Playmaking
| Name | Juan |
|---|---|
| ID | 7805 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 81kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players