66 Juan PES 2010
| Name | Juan |
|---|---|
| ID | 7805 |
| Nationality | France |
| Club | Grenoble Foot 38 |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
68
Defence
83
Body Balance
75
Stamina
71
Top Speed
68
Acceleration
74
Response
68
Agility
78
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
78
Shot Power
66
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
75
Swerve
70
Header
72
Jump
76
Technique
65
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
- Playmaking
| Name | Juan |
|---|---|
| ID | 7805 |
| Nationality | France |
| Club | Grenoble Foot 38 |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 21 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
