75 Juanfran PES 2009
| Name | Juanfran |
|---|---|
| Full Name | Juanfran |
| ID | 3775 |
| Nationality | Spain |
| Club | A.E.K. Athens F.C. |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
70
Defence
77
Body Balance
77
Stamina
79
Top Speed
74
Acceleration
75
Response
78
Agility
78
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
79
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
78
Shot Power
70
Shot Technique
69
Free Kick Accuracy
73
Swerve
68
Header
79
Jump
83
Technique
77
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Side
- Sliding Tackle
- Long Throw
| Name | Juanfran |
|---|---|
| Full Name | Juanfran |
| ID | 3775 |
| Nationality | Spain |
| Club | A.E.K. Athens F.C. |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
