72 Jurado PES 2008
| Name | Jurado |
|---|---|
| Full Name | José Manuel Jurado |
| ID | 7506 |
| Nationality | Spain |
| Club | Atlético de Madrid |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
45
Defence
70
Body Balance
79
Stamina
77
Top Speed
81
Acceleration
70
Response
74
Agility
83
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
75
Shot Power
71
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
75
Swerve
64
Header
67
Jump
83
Technique
75
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Playmaking
- Passing
| Name | Jurado |
|---|---|
| Full Name | José Manuel Jurado |
| ID | 7506 |
| Nationality | Spain |
| Club | Atlético de Madrid |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 15 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
