75 Jurado PES 2010
| Name | Jurado |
|---|---|
| Full Name | José Manuel Jurado |
| ID | 7506 |
| Nationality | Spain |
| Club | C. Atlético Madrid |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
45
Defence
74
Body Balance
78
Stamina
76
Top Speed
78
Acceleration
73
Response
82
Agility
85
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
83
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
75
Shot Power
71
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
75
Swerve
64
Header
67
Jump
85
Technique
75
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition
Skills
- S02 Passer
- S14 Quick Turn
- Playmaking
| Name | Jurado |
|---|---|
| Full Name | José Manuel Jurado |
| ID | 7506 |
| Nationality | Spain |
| Club | C. Atlético Madrid |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
