70 Kagawa PES 2009
| Name | Kagawa |
|---|---|
| Full Name | Shinji Kagawa |
| ID | 15320 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Romania |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 63kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
53
Defence
70
Body Balance
78
Stamina
79
Top Speed
82
Acceleration
73
Response
83
Agility
81
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
64
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
68
Shot Power
70
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
77
Swerve
64
Header
68
Jump
83
Technique
75
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Kagawa |
|---|---|
| Full Name | Shinji Kagawa |
| ID | 15320 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Romania |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 63kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
