70 Kagawa PES 2010
| Name | Kagawa |
|---|---|
| Full Name | Shinji Kagawa |
| ID | 15320 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 63kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
53
Defence
66
Body Balance
81
Stamina
76
Top Speed
78
Acceleration
73
Response
83
Agility
83
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
70
Shot Power
69
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
76
Swerve
61
Header
67
Jump
83
Technique
77
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | Kagawa |
|---|---|
| Full Name | Shinji Kagawa |
| ID | 15320 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 63kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
