96 Kaka' PES 2009
| Name | Kaka' |
|---|---|
| Full Name | Kaká |
| ID | 3758 |
| Nationality | Brazil |
| Club | A.C. Milan |
| National Team | Brazil |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
95
Attack
54
Defence
84
Body Balance
87
Stamina
88
Top Speed
90
Acceleration
85
Response
84
Agility
90
Dribble Accuracy
98
Dribble Speed
87
Short Pass Accuracy
88
Short Pass Speed
84
Long Pass Accuracy
83
Long Pass Speed
83
Shot Accuracy
84
Shot Power
84
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
83
Swerve
78
Header
83
Jump
93
Technique
87
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
- Shooting from Distance
- Outside of the Boot
| Name | Kaka' |
|---|---|
| Full Name | Kaká |
| ID | 3758 |
| Nationality | Brazil |
| Club | A.C. Milan |
| National Team | Brazil |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 22 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

