97 Kaka PES 2010
| Name | Kaka |
|---|---|
| Full Name | Kaká |
| ID | 3758 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Real Madrid C.F. |
| National Team | Brazil |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
95
Attack
54
Defence
86
Body Balance
85
Stamina
92
Top Speed
95
Acceleration
85
Response
85
Agility
88
Dribble Accuracy
95
Dribble Speed
90
Short Pass Accuracy
88
Short Pass Speed
84
Long Pass Accuracy
83
Long Pass Speed
85
Shot Accuracy
84
Shot Power
84
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
83
Swerve
78
Header
83
Jump
90
Technique
87
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
6
Condition
Skills
- S02 Passer
- S06 Outside Curve
- S20 Scooping
- P20 Talisman
- Dribbling
- Shooting from Distance
- Side
| Name | Kaka |
|---|---|
| Full Name | Kaká |
| ID | 3758 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Real Madrid C.F. |
| National Team | Brazil |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 8 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

