84 Kaladze PES 2009
| Name | Kaladze |
|---|---|
| ID | 2511 |
| Nationality | Georgia |
| Club | A.C. Milan |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 186cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 4 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
89
Defence
88
Body Balance
85
Stamina
79
Top Speed
81
Acceleration
83
Response
75
Agility
74
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
82
Shot Power
64
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
70
Swerve
83
Header
84
Jump
76
Technique
70
Aggression
80
Mentality
50
GK Skills
81
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Marking
| Name | Kaladze |
|---|---|
| ID | 2511 |
| Nationality | Georgia |
| Club | A.C. Milan |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 186cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 4 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
