75 Kaladze PES 2010
| Name | Kaladze |
|---|---|
| ID | 2511 |
| Nationality | Georgia |
| Club | A.C. Milan |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 186cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 4 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
56
Attack
83
Defence
85
Body Balance
78
Stamina
73
Top Speed
72
Acceleration
73
Response
72
Agility
70
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
79
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
79
Shot Power
64
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
64
Swerve
83
Header
84
Jump
72
Technique
62
Aggression
80
Mentality
50
GK Skills
81
Team Work
5
Condition
Skills
- S07 Man Marking
| Name | Kaladze |
|---|---|
| ID | 2511 |
| Nationality | Georgia |
| Club | A.C. Milan |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 186cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 4 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
